PROTEZĒŠANA

Zobu protezēšana dod iespēju atjaunot ekstrahētus vai slimības (traumas) rezultātā zaudētus zobus. Pat ja trūkst viens zobs, pārējie var pamazām pārvietoties, kas noved pie zobu saskaršanas (sakodiena) izmaiņām. Izmainīts sakodiens var kļūst par iemeslu žokļu saslimšanai, apgrūtina zobu tīrīšanu, palielināt kariesa un smaganu saslimšanas izcelšanas risku. Trūkstošie zobi apgrūtina barības sakošļāšanu un negatīvi ietekmē uz Jūsu izskatu un smaidu. Zobu protezēšana dod iespēju ar protēžu palīdzību atjaunot zobu rindu viengabalainību un košanas efektivitāti. Šīm mērķim trūkstošie zobi tiek aizstāti ar mākslīgiem, kuri balstās uz blakus stāvošiem zobiem un smaganām.

Cirkonijkeramika
a cikonijs2
Cirkonijkeramika ir vismūsdienīgākā un vismodernākā zobu kroņu restaurācija, jo ir izteikti augsts estētiskais izskats. Cirkonijkeramika ir visestētiskākā un izturīgākā zobu restaurācija, kas nezaudē savu estētisko izskatu ilglaicīgi, kā arī visdraudzīgākā mutes dobumam neizraisot alerģiju. Cirkonijkeramikas karkass tiek izgatavots no cirkonija oksīda, kuru iegūst no silikātu klases minerāliem, kas ir zoba krāsā un pilnīgi tiek izslēgta nevēlama smaganu nokrāsa, kas arī ir būtiskākā atšķirība no metālkeramikas, kas ilglaicīgi izsauc smaganām zilganu nokrāsu.

Porcelāna kronīši

a porcelans
Porcelāna kronīšu vai vinīru estētiskais baudījums ir ļoti augsts, jo to izskats ir ļoti dabīgs,praktiski neatšķiras no dabīgiem zobiem, bet tos pielietot rekomendē atsevišķu zobu kroņu vai vinīru izgatavošanai.

Metālkeramikas kronīši

a porcel metal
Metālkeramikas kronīši vai tiltveida protēzes ir izturīgi un mūsdienu cilvēkam estētiski pieņemams zobu restaurēšanas veids, kur plāna metāla kārtiņa tiek pārklāta ar keramiku( porcelānu).

Neizņemamās protēzes

a plastika metal
Neizņemamo protēžu izgatavošanai pielieto plastmasas kronīšus, kas ir visvienkāršākais un lētākais protezēšanas veids, bet viņu izturības pakāpe ir ļoti zema un arī estētiskais skats ir tikai apmierinošs;Tie nav ilglaicīgi un visbiežāk tiek izmantoti kā pagaidu kronīši protezēšanai sagatavotiem zobiem.

Metāla kronīši
Lietā metāla kronīši vai tiltveida protēze ir izturīgi, bet sava metāliskā spīduma dēļ estētiski pieņemami tikai retam mūsdienu cilvēkam;

Metāla-plastmasas kronīši

Izgatavojot metālplastmasas kronīšus vai tiltveida protēzes, metāls tiek pārklāts ar plastmasu. Izturības pakāpe ir nosacīta un arī estētiskais skats kā jau pie plastmasas pārklājuma;

Tiltveida protēzes

Tiltveida protēzes ar plastmasas, kompozītmateriāla un keramikas pārklājumu.

Izņemamās plastmasas protēzes

Tiek izgatavotas mīkstās un cietās izņemamās plastmasas protēzes.
a parciala plate uz cietas bazes
Zobu protēzes pie pilnīgas zobu zaudēšanas ar metāla vai plastmasas bāzi.
a pilna plate uz met a totala plate
Atbalstītās lokveida zobu protēzes ar dažādas sarežģītības fiksējošiem elementiem, tai skaitā, individuāliem atačmentiem.
a atbalstitas a attacment

Protēžu labošana

Piedāvājam dažāda veida zobu platīšu labošanu pie lūzumiem, plaisām, mākslīgo zobu un fiksējošo elementu pievienošanu un papildināšanu pie dabīgo zobu izraušanas.
a lauzta plate