VESELI ZOBI

Pareiza zobu kopšana

Zobi jātīra vismaz divas reizes dienā – pēc brokastīm un pirms gulētiešanas, 2-3 minūtes katru reizi. Tas jādara pareizi – vispirms jānotīra zobu ārējās virsmas ar kustībām no augšas uz leju (sāk augšžokļa labajā pusē), tad jānotīra zobu iekšējās virsmas arī ar kustībām no augšas uz leju, tad iztīra zobu kožamās virsmas, neaizmirsīsim, ka jānotīra arī mēle.

Zobu kopšanas līdzekļi
pasta_birste_diegs
Starp ēdienreizēm jālieto cukuru nesaturoša košļājamā gumija, kas pasargā zobus no bojāšanās. Košļājamā gumija jākošļā apmēram 10 minūtes pēc katras ēdienreizes. Noteikti jālieto arī zobu diegs, kas iztīra spraugas starp zobiem, kur zobu birste nespēj piekļūt. Tāpat jālieto arī mutes skalojamie līdzekļi.
Ļoti svarīgi ir izvēlēties pareizo zobu birsti. Pašlaik ļoti tiek reklamētas zobu birstes, kuram ir ilīpi sariņi, taču ir svarīgi, lai tie būtu pietiekami mīksti un nesavainotu smaganas.
Runājot par zobu pastām, noteikti jāizvēlas tāda, kas satur fluoru, arī bez tā reizi dienā jālieto pa fluora tabletei, tas taviem zobiem ir ļoti nepieciešams, sevišķi līdz 15 gadu vecumam, jo stiprina zobu emalju. Noteikti jāievēro, ka zobu pasta jāizvēlas arī atbilstoši vecumam, jo tā, tas derēs tavai vecmāmiņai un vectētiņam, noteikti nederēs mazam bērnam, un mazās māsas vai brālīša zobu pasta nederēs tev. Nevajadzētu izvēlēties balinošās zobu pastas, jo tās šajā vecumā kaitēs taviem zobiem, nemaz jau nerunājot par balināšanu, kas diemžēl ir kļuvusi ļoti aktuāla arī tīņu vecumā.